Wtyczka Radio Garden

Link do pobrania wtyczki
Twórcy: Jakub Skowroński, Agnieszka Witkowska, Milena Zięba, Agnieszka Stasiak

Pracujesz w QGIS? Wiemy, że tak!
Możesz umilić sobie ten czas słuchając muzyki/ wiadomości/ podcastów z regionu, w którym działasz i nie tylko! Pobierz i zainstaluj wtyczkę (LINK DO INSTRUKCJI). Po zainstalowaniu i włączeniu wtyczki pojawią się trzy ikonki:

  • ikona radia służy do wskazania punktu na mapie, w którym zawiera się lista stacji
  • ikona łapki służy do ręcznego wyboru punktu na mapie, w którym zawiera się lista stacji
  • ikona lupy to wyszukiwarka: działa po nazwie stacji, miasta, regionu, czy częstotliwości

W wyskakujących okienkach należy wybrać konkretną stację i wybrać odtwarzanie audycji poprzez podwójne kliknięcie lub przez przycisk “Play”. Stacja jest odtwarzana w karcie domyślnej przeglądarki. Gorąco zachęcamy do testów i przesyłania pojawiających się błędów, sugestii zmian lub po prostu co Wam się spodobało.

Warhammer World Map

Link do projektu
Twórcy: Agnieszka Stasiak, Milena Zięba, Aniela Rząsa

Interaktywna mapa świata Warhammera. Zawiera nazwy wiosek i stolic, przebieg traktów, lasy, bagna, góry, zbiorniki wodne, oceany, czy miejsca charakterystyczne.

BDOT API: automatyczne pobieranie danych BDOT

Link do repozytorium
Twórca: Jakub Pacocha, Izabela Śmiech, Jakub Skowroński, Dominik Jęśko

Zamysłem projektu było usprawnienie pobierania danych z Bazy Danych Obiektów Topograficznych, które uległy tzw. “uwolnieniu” 31 lipca 2020 roku. Proces “uwolnienia” tych danych zrodził pomysł o utworzeniu dedykowanego oprogramowania do ich pozyskiwania. Głównym celem projektu było utworzenie aplikacji służącego do pobierania danych BDOT, która to aplikacja pozwalała by na polepszenie komfortu pracy użytkownika i skracała by czas poświęcony przez niego na pobieranie i przetwarzanie ów danych. Dodatkowym celem projektu był rozwój uczestników - nauka narzędzi do projektowania i wdrażania rozwiązań bazodanowych i webowych (Docker, Qt, framework Flask etc.) przy użyciu języka programowania Python.

Interaktywna mapa ligi NBA

Link do projektu
Twórcy: Adrian Nowacki, Mateusz Rydzik

Interaktywna mapa przedstawiająca koszykarską ligę NBA w podziale na poszczególne dywizje. Zawiera informacje o wszystkich klubach występujących w lidze, wraz ich stadionami oraz maskotkami na rok 2021.

Interaktywna mapa Liceum Ogólnokształcącego im. Franciszka Becińskiego w Lubrańcu

Link do projektu
Twórca: Agnieszka Stasiak, Katarzyna Piotrowska

Przedstawia rozkład sali na poszczególnych piętrach budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Franciszka Becińskiego w Lubrańcu. Projekt polegał na wektoryzacji szkoły, a także sal.